Meeting Vampires - 6.Part

6. dubna 2011 v 23:30 | Lexi |  Meeting Vampires
"Jsem snad jedinej, komu tohle přišlo vážně divný?" ptal se nás nedůvěřivě Damon, když jsme se od tříčlenné skupinky oddělili a zamířili společně k velikému, asi kilometr vzdálenému pódiu, na kterém hrála ta kapela, pravděpodobně netušící, o co jde.
"Upřímně Damone"odpověděla Katherine "Mně je jedno, co sou to ty Dhampýři a Morojové a ..." odmlčela se a pátrala v paměti po dalších neznámých výrazech, ale pak, asi po půl minutě, když si na nic nevzpomněla, pokračovala: "Mně jde hlavně o toho kluka. Elena se mnou bude určitě souhlasit, když řeknu, že ten kluk byl kus" dořekla konečně a poté se otočila na mě se zdviženým obočím.

Zamračila jsem se na ní a ovinula Stefanovi ruku kolem pasu. Všimla jsem si, že Damon si potichu odfrkl, ale hned na to se choval jakoby nic. Naklonila jsem hlavu na stranu a bedlivě ho pozorovala. Byla jsem si jistá, že můj pronikavý pohled cítil, ale neotočil se na mě. Nerada jsem mu ubližovala, ale musel si uvědomit, že já miluju Stefana.
"Napadlo mě.." utnul mé úvahy Damon "...že bychom jim mohli..."
"Ne Damone!" skočil mu do řeči Stefan a změřil si ho naštvaným pohledem "Už nikomu válku nevyhlásíš, je ti to jasný?"
"No, nejsem si zrovna jistý, že se mi chce poslouchat otravného, nudného a ke všemu mladšího bráchu!" odsekl mu nabroušeně Damon a byla jsem si jistá, že to myslel vážně.
"Damone, tak poslechni mě" nadhodila jsem lehce a očekávala jeho reakci.
"Eleno, opravdu si tak naivní a myslíš si, že jenom proto, že to po mě chceš ty.." zmlkl a hledal ta správná slova.
Pak ale zachytil můj prosebný pohled a usmál se na mě jeho oblíbeným úsměvem. Ještě jsme ale neměli vyhráno.
"Tobě se snad nelíbila ta bruneta, co na tebe dělala oči?" začala už zase Katherine.
"Katherine, jestli nezmlkneš, tak ti tu hlavu nejen poleju sporýšem, ale když nebudu mít dobrou náladu, tak ti ji i urvu" odsekl zcela vážně Damon a já si všimla, že už teď má co dělat, aby se na ní nevrhl.
"Přestaňte" vložil se do toho Stefan a postavil se mezi ně "Musíme vyřešit ty věci s Cullenovejma a moc nám nepomůže, když bude Katherine bez hlavy."
Nemohla jsem uvěřit vlastním uším! Stefan se právě zastal Katherine - té Katherine Pierce.
"Cože? Tak ty se jí teď zastáváš?" houkl na Stefana podrážděně Damon, který měl zřejmě stejné myšlenky jako já, a pořádně do něj stčil - asi doufal, že se Stefan probere a začne ho ve snaze o Katherininu smrt podporovat. I má dvojnice vypadala zaskočeně, že se jí mladší z bratrů Salvatorů zastal. Byla jsem si jistá, že to nečekala, ale že jí to udělalo radost.
"Ne, nezastávám" oponoval mu Stefan a obrátil oči v sloup "Už delší dobu - popravdě od chvíle co si jim vyhlásil válku - si pohrávám s myšlenkou, že my nejsme tak nápadní upíři jako banda z Twilight Ságy a proto nás nejde tak snadno rozeznat od normálních lidí" vysvětloval nám Stefan do podrobností.
"Na co tím narážíš?" zeptala se ho podezíravě Katherine a výhrůžně přimhouřila oči.
"Myslím tím, že byste se dala použít jako skvělá návnada, slečno Pierce" dovysvětlil to nonšalantně Stefan a jedním okem nevinně mrkl na Katherine, která začínala mírně řečeno pěnit.
"Tak s tímhle nebudu nikdy souhlasit" vyhrkla jsem zároveň s Katherine, ovšem já pro to měla úplně jiné důvody. Bylo nanejvýš pravděpodobné, že Katherine se bojí, že by ji potom, co by zjistili, že je upírka, zabili. Já narozdíl od ní jsem se bála, že by se za tuhle lest mstili a mohli by zranit Stefana. Nebo i Damona.
"Na tohle nemám náladu" ozval se po chvíli ticha Damon a otráveně si to namířil k pultu s občerstvením. Katherine, která prostě nikdy neměla dost adrenalinu v krvi, ho okamžitě následovala a zjevně jí bylo úplně jedno, že ve vzduchu možná nebudou lítat jenom končetiny, pokud ho ihned nenechá napokoji. Smilovala jsem se nad Damonem a rozběhla se za ní s úmyslem ji zastavit a darovat mu tak chvilku klidu. Stefan zůstal stát na místě a pravděpodobně dumal nad svým plánem a lstí. Asi si ani nevšiml, že jsme ho opustili.
"Katherine dej mu konečně pokoj!" vyhrkla jsem na svou dvojnici, když nás dělil asi metr.
"Hele jenom se bavím, jasný?" ucedila Katherine skrze zuby a nezpomalila ani o chlup.
"Tak se bav nějak jinak, jo? Di si třeba balit toho kluka. Toho Dimitrije nebo jak se menoval! Damonovi dej pokoj!"
"Eleno, ani jsem netušila jak moc jsi šlechetná. Tolik toho o tobě ještě nevím" pokývala hlavou Katherine, přestala mi věnovat svou pozornost a zaměřila jí na hlouček, ke kterému měl Damon nevědomky zamířeno. Byli to Cullenovi, kteří stáli za velikým reprákem, u kterého byl pult s jídlem. Byla bych přísahala, že ještě před chviličkou tam nebyli.
Z jiného místa než odtud, na ně nebylo vidět a proto jsem si byla jistá, že na ně brozo narazí nepřipravený Damon.
A že se strhne bitka bylo víc než jasné. Musela jsem ho nějak varovat. Katherine stačil jediný pohled na mě, aby poznala, co mám zalubem a hned stála za mnou a ruku mi přitiskla na pusu.
"Nekaž mi zábavu, jasný? Na tohle se moc ráda podívám" zachychotala se mi do ucha.
Sledavala jsem, jak se můj nejlepší přítel blíží smrti a bylo mi jedno, že to nejen ji to bude bolet. Kousla jsem Katherine do ruky tak silně až jí začala téct krev. Asi jí to moc nebolelo, ale odvedlo to její pozornost na tak dlouho, abych z plných plic zakřičela "Damone!"
Katherine zaklela a radši se stáhla zpátky ke Stefanovi. Damon byl asi za dvě vteřiny u mě, i když ho od nás dělila vzdálenost asi 500ti metrů.
"Si v pohodě?" zajímal se hned starostlivě.
"Jo, jasně" zajíkla jsem se a masírovala si krk. Ukázala jsem mu Cullenovi, kteří byli ještě pořád v těsném kroužku a nad něčím zaujatě debatovali. Nebyla jsem si jistá, ale zdálo se mi, že se té porady účastní i onen manekýn s jeho holkou. Překvapilo mě, že Damon o nich už věděl.
"Asi v půli cesty tam jsem je uslyšel. Neviděl jsem je, ale napadlo mě, že budou někde blízko" začal mi Damon objasňovat situaci.
"Vážně? Co si říkali?" zajímala jsem se hned nedočkavě.
"Do podrobností budu zabíhat až u Stefana. Zatím.." zmlkl a analizoval mojí náladu jako by se bál, co udělám až uslyším to, co se mi chystal říct ".. Uznávám, že asi nebyl ten nejlepší nápad vyhlásit jim válku."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bella Bella | Web | 7. dubna 2011 v 13:59 | Reagovat

moooc pěkný...rychle další :o)

2 Luss Luss | Web | 21. června 2012 v 22:40 | Reagovat

Sakra to je taková pitomost(sorry, za ten výraz a nic ve zlém), ale strašně mě to baví!! Chce to další díl!! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama