Charakteristika - Damon Salvatore

6. prosince 2011 v 21:20 | Cookies |  Extra povídky
Do školy jsme měli psát charakteristiku literárání postavy,tak sem si řekla,že vám to sem hodim.Takže tady to máte.. ;D))

Miluju,když se usadím na gauči,otevřu si nový díl Upířích deníků a začtu se do jejich stránek.Až začnu číst o Eleně,Stefanovi a Damonovi a ponořím se do toho úžasného světa.Světa upírů..
Damon Salvatore je obyčejný upír,který jako každý jiný pije lidem krev.Tohle ale myslím v obou smyslech.Většinou si k vysávání vybírá krásné dívky,ale touží jen po jediné,po Eleně.Ta ale přítele má,jeho bratra Stefana.Stefan je úplný Damonův opak.Stefan je hodný,má mučednické sklony,jak s oblibou říká jeho bratr a dá se mu věřit.Kdežto Damon je lehce arogantní,ničeho si neváží,nemá respekt k autoritám,má rád černý humora moc se mu nedá věřit,ale když něco slíbí,dodrží to.Dokáže být také pěkně otravný a drzý.
Kdybyste ho potkali,určitě si řeknete,že krásnější bytost být ani nemůže.Tak krásný Damon Salvatore je.Má černé vlasy,dlouhé asi 5cm,které vždy nosí stylově rozcuchané.Jeho černé oči jsou tak černé,že jejich duhovku nebudete schopni rozeznat od zorničky.Nechodí v ničem jiném než v černé kožené bundě,černých džínech a černém tričku.Samozřejmě je to vše značkové.Nesmí mu také chybět prsten s lapisem lazuli,díky kterému na slunci neshoří.
Když byl Damon ještě člověk,žil na konci 15.století v italské Florencii se svým bratrem Stefanem a otcem Giuseppem.Do příjezdu dcery Giuseppeho přítele z Německa,Katherine,bylo vše v pořádku,Ale po jejím příjezdu nastaly boje mezi bratry Salvatorovými.Samozřejmě za to mohla Katherine,oba se do ní totiž zamolovali a ona do nich také.Jednu noc byla Katherine s Damonem,ale i se Stefanem.Oba kousla a donutila je,aby se napili její krve.Jenže Katherine už přestalo bavit jak se o ní Damon se Stefanem prali.Ona chtěla oba,ale oni se nehodlali s nikým dělit.Tak se Katherine rozhodla,že zfalšuje svoji smrt.Doufala,že se bratři konečně usmíří,jenže se mýlila.Když našli její falešné ostatky,začali bojovat na život a na smrt a dopadlo to tak,že se oba navzájem zabili.Jenže pořád v sobě měli Katherininu krev,načež se proměnili v upíry.Od té doby v sobě chovají nenávist k tomu druhému.
Ale už se to lepší.Damon přišel do Fell's Church ve státě Virginia za Stefanem,aby mu zase dělal potíže,ale když se tam začali dít divné věci,stali se z nich spojenci.Ochraňují Fell's Church,kde řádí původní upír Klaus,liškodlačí démoni kitsune s malachy nebo také vlkodlaci.To ale není vše.Jejich příběhy pokračují a já se těším,až si je budu moci přečíst.
Damon je podle mě zvláštní osoba.Umí být pořádně zlý a bezcitný,ale také hodný a něžný.A proto jsem si ho asi vybrala,protože dokáže být skoro vším.Může být zlým upírem,který se vám ihned zakousne do krku,když špatně vyslovíte jeho jméno,ale také šarmantní Damon,který vám s elegantní drzostí popřeje dobrou noc a políbí vás.Avšak hned na to vás přiměje zapomenout.Nerad ukazuje tuhle jeho stránku,bojí se,že by si tím zkazil reputaci.
Myslím si,že si ho každý hned zamiluje,protože má úžasné hlášky,je neskutečně drzý,ale má i svou druhou,něžnější stránku.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 elusqa elusqa | 22. července 2012 v 15:19 | Reagovat

Si slepá?! Damon Salvatore má oči modré krásně modré až tak modré že jsou téměř průzračné zapni si televizi dávají to na NOVĚ :)

2 Lexi Lexi | Web | 22. července 2012 v 17:26 | Reagovat

[1]: Ano, Ian Somerhalder, herec ztvárňující v TVD Damona, má modré oči. Cookies ale popisovala Damona z knížky a ne ze seriálu - pořad je totiž točen na motivy knihy od L.J.Smith ... Hm, příště, až budeš chtít machrovat, si to pořádně rozmysli, jinak se akorát znovu ztrapňíš :) L.

3 klara klara | E-mail | Web | 16. listopadu 2013 v 14:26 | Reagovat

Mě to nepříjde trapný, Damon z knihy má černé oči a Damon ze seriálu má modré oči. Ale jinak jsi to moc hezky napsla.

4 Dídí Dídí | 24. listopadu 2013 v 11:07 | Reagovat

úžasně napsané :3

5 greti greti | 3. ledna 2014 v 13:31 | Reagovat

[1]:Jasně ale v tej knize je má černý...;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama